Чорноморський рибоохоронний патруль долучився до Всеукраїнського тижня права


Дотримання прав і свобод особи стало одним з найважливіших пріоритетних принципів незалежної української держави. В Україні вже традиційним стало щорічне проведення заходів до Всеукраїнського тижня права, затвердженого указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року.

Відповідно до зазначеного указу Всеукраїнський тиждень права проводиться в Україні щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається на згадку проголошення Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Чорноморський рибоохоронний патруль приєднався до даного заходу. Так, 13 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права працівники Чорноморського басейнового управління Держрибагентства провели ряд зустрічей з рибалками-любителями та громадянами. Метою даних заходів стали: популяризація любительського і спортивного рибальства та інформування населення та рибалок щодо необхідності дотримання вимог природоохоронного законодавства.

В ході зустрічей рибоохоронці поінформували населення про те, що любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних для власних потреб дозволяється всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства у всіх водоймах України, за винятком вилову у водоймах природно-заповідного фонду, ставкових та інших риборозплідних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене (питні, технічні, лікувальні та інші). Любительське рибальство на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів.

Було наголошено, що згідно Правил любительського та спортивного рибальства, одній особі за добу дозволяється вилов водних біоресурсів таких видів і в такій кількості, як: риба – 3 кг, раки – 30 екз., мідії - 5кг, рапана – 10 екз., креветки – 1 кг.

Окремо було зауважено, що лов рапани і мідії в Чорному морі дозволяється ручним збором, а саме щипцями та підсакою, діаметр якої має становити не більше 70 см, без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів (за винятком заборони на лов мідії в Чорному морі).

Лов креветок дозволяється також ручним збором чи однією підсакою, діаметр якої повинен бути не більше 70 см (за винятком забороненого нерестового періоду).

Лов риби та інших водних живих біоресурсів дозволяється (за винятком забороненого нерестового періоду) з берега або з човна вудками та спінінгом усіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на одного рибалку.

Лов водних безхребетних (гамарус, мотиль тощо) для застосування як наживки при риболовлі або для потреб акваріумного риборозведення дозволяється в кількості, не більше 0,1 кг на ловця за добу.

У Чорному морі забороняється любительський лов ссавців (дельфінів, тюленів), усіх видів осетрових та їх гібридів, лосося, камбали калкан. А також усіх видів крабів та інших видів біоресурсів, занесених до Червоної книги України.

Також забороняється лов риби і водних безхребетних, менших мінімального розміру, дозволених до вилову. А саме: бичок менший, ніж 8 см, кефаль - 20 см, пузанок - 11 см, ставрида – 10 см, тарань - 18 см, креветка – 3,5 см, мідія – 5 см тощо.

За порушення правил рибальства передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність у встановленому законодавством порядку. Відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням правил рибальства та охорони рибних запасів, що передбачені ч. 3, ч. 4 ст. 85, ст. 85-1, 88-1, 90, 91-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).


Чорноморське басейнове управління Державного агентства рибного господарства

Адреса: 65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 66 а

тел.:+38 (048) 234-00-92 , тел/факс:+38 (048) 234-00-92

E-mail: chm.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t