Основні види водних біоресурсів Чорного моряШпрот

Найбільш масовим промисловим видом у північно-західній частині Чорного моря є шпрот. Рід лучеперих риб з сімейства оселедцевих. Довжина тіла яких досягає до 13-18 см, маса - 10-12 г. Статевої зрілості досягають у віці 1-2 роки, живуть до 5-6 років. Харчуються зоопланктоном. Результати промислу цього виду на протязі сезону в значній мірі визначає рівень загальної річної добичі в регіоні.


Хамса чорноморська

Хамса є об'єктом широкого промислу. Промисел ведеться кошельковими неводами і в меншій мірі ставними неводами. Морська стайна прибрежно-пелагічна риба. У теплу пору року тримається переважно в поверхневих шарах водної товщі. У Чорному морі зимує на глибині до 140 м. Зустрічається при температурі води від 5-6 до 28 ° С.


Камбала-калкан

Одним з найбільш цінних видів риб у Чорному морі є камбала-калкан. Ці риби тримаються переважно в районах моря з глибинами 50-110 м. Регулярні міграції калкану у прибережну зону спостерігаються двічі на рік: в квітні-червні - для нересту та у вересні-жовтні - для нагулу. Нестатевозрілі особини довжиною до 30 см зустрічаються у прибережжі  на протязі всього року.


Атерина

Атерина у північно-західній частині Чорного моря відноситься до масових промислових видів риб та за чисельністю поступається тільки шпроту.


Креветка

Живуть на м'яких мулистих ґрунтах, в воді з температурою 2-14 ° C Цінний промисловий вид. Починаючи з 2013 року спостерігається поступове збільшення вилову креветки, що обумовлюється сприятливими умовами.


Рапана

Інформація з вилову рапани за період 2009-2012 рік у Чорноморському рибоохоронному патрулі відсутня. Найбільш масовим промисловим видом серед безхребетних у північно-західній частині Чорного моря є рапана. Активні хижаки, які харчуються двостулковими дрібними молюсками, наприклад, мідіями і устрицями.


Мідія

Двостулковий молюск із сімейства мітілід. Їстівна, м'ясо мідії вважається делікатесом. Колонії мідій роблять позитивний вплив на екологічний стан району. Вони не тільки знищують "морський сміття" і очищають дно, але і фільтрують морську воду, пропускаючи її крізь себе.


Кефалеві

Поширені в середній і південній частинах моря. Тип харчування - детритофаги. Дорослий сингіль зіскрібає обростання (перифітон) з каменів і мулу. В їжі зустрічаються молюски та хробаки. Довжина досягає - 55 см, а маса - 2,5 кг.


Бички

Бичок-кругляк складає основу промислових уловів бичків. Тіло стисле з боків, з високим хвостовим стеблом і крутим чолом. Під час нересту тіло самців стає чорним. Виживає як в прісній, так і в солоній воді.

Бичок-кнут – найбільший з європейських бичків. Тіло подовжене, міцне, з великою головою (більше 25% всього тіла) Голова довга, плеската, нижня щелепа помітно видається вперед, а її задній кінець доходить до середини ока.

Чорноморське басейнове управління Державного агентства рибного господарства

Адреса: 65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 66 а

тел.:+38 (048) 234-00-92 , тел/факс:+38 (048) 234-00-92

E-mail: chm.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t