Представники України і Туреччини обговорили шляхи співпраці в галузі рибного господарства


22 березня 2018 року у м. Одеса відбулось 1-ше засідання Спільного українсько-турецького комітету з рибного господарства. В зустрічі взяли участь представники Держрибагентства, Міністерства продовольства, сільського господарства та тваринництва Турецької республіки, рибоохоронних патрулів Одещини та Чорноморського басейнового управління та Одеського центру ПівденНІРО. Було обговорено питання розвитку двостороннього співробітництва в галузі рибного господарства. Зокрема, йшла мова про проведення спільних наукових досліджень, розвиток аквакультури та рибальства. Акцентовано увагу на кооперації при здійсненні рибоохоронної діяльності і підготовці профільних спеціалістів.

Турецька сторона висловила зацікавленість у здійсненні рибальства та веденні аквакультури у внутрішніх водах України. Представникам з України було запропоновано розглянути можливості здійснення такої діяльності шляхом створення спільних підприємств. Сторони домовились обмінятись інформацією щодо дозвільних документів для роботи рибальських та аквакультурних підприємств і визначити контактних осіб для консультаційного супроводу такого співробітництва. На засіданні також було обговорено питання посилення співпраці щодо охорони водних біоресурсів Чорного моря для боротьби з ННН-рибальством.


Також йшла мова про проведення спільних досліджень для визначення стану популяції основних промислових видів риб Чорного моря. Наголошено на важливості обміну даними щодо впливу тралення рапана на морські екосистеми. Досягнуто домовленості стосовно кооперації між науково-дослідними установами у сфері вирощування калкана, раків, креветок, осетрових та коропа.


Представники Міністерства продовольства, сільського господарства та тваринництва Туреччини наголосили, що продовжать залучати українських інспекторів до участі у тренінгах з питань аквакультури. Крім того, сторони домовились започаткувати спільні програми для підвищення кваліфікації молодих спеціалістів на базі наукових інститутів з питань рибальства та аквакультури.Читайте також:

  Експерти ГКРС ФАО провели навчання для Азовського та Чорноморського рибоохоронних патрулів щодо роботи в морі

  Експерти ГКРС ФАО поділяться досвідом роботи на морях з Азовським та Чорноморським рибоохоронним патрулем

  Держрибагентство та Всесвітній фонд природи обговорили шляхи взаємодії з питань охорони осетрових

Чорноморське басейнове управління Державного агентства рибного господарства

Адреса: 65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 66 а

тел.:+38 (048) 234-00-92 , тел/факс:+38 (048) 234-00-92

E-mail: chm.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

        f y t